Dość schematycznie

Wiadomo, że adventure racing to nie tylko bezmyślne napieranie, ale także poważne łamigłówki nawigacyjne na trasie, rozważania taktyczne. Przede wszystkim jednak (dla tych najbardziej doświadczonych ze względów chronologicznych, ale może nie tylko...) to godziny spędzone przed startem na planowaniu przepaków. A logistykę taką ułatwiają schematy tras. Przed Jelenią Górą, a więc Timex Rajdem 360°, schematy się przydadzą bardzo. Zatem publikujemy je, ot tak.

SKRÓT DO SCHEMATÓW

Komentarze

89.77.37.27

Igor, to kajak będzie bez darkzone? Nieźle!

Jeśli nawet najszybsi zawodnicy nie załapią się na nocne kajakowanie to znaczy, że tak jak w Olsztynku jest trekking-morderca... Czyli mam szykować się na 12h oblężenia treku?! A co ze skracaniem trasy i omijaniem PK?

PS
Po jakiej wodzie będzie ten kajak? Rzeka, jezioro, zalew?

83.26.92.64

12h po starcie to już dawno będzie jasno (wschód słońca 4:50). Przed kajakiem jest w sumie 42 km pieszo i 7 na rolkach, mi się to kojarzy z krążeniem wokół trójstyku na Rajdzie Wisły - tam rolki i trek miały podobny dystans i tak samo były w górach :) I czasu tam można było sporo spędzić, choć pewnie czołówka zdążyła szybciej niż 12 godzin :)

Ja w ten sam weekend będę miał odwrotny problem - jak długi zrobić etap nocny na zawodach, które organizuję, żeby wszyscy wrócili z trasy przed świtem :)

217.153.216.227

Kajak idzie bez względu na porę dnia - a wcześniej faktycznie można trochę czasu spędzić w lesie. Bedzie to rzeka, której na noc nie wyłaczają, więc wody nie zabraknie, jak sądzę. Skracać można, oczywiście, ale po co tak od razu? :)