FAQ - odpowiedzi na często zadawane pytania

Rajd 360°

Team 360° oraz Stowarzyszenie 360° i firma Timex organizują w dniach 3-6 czerwca 2010 rajd przygodowy o nazwie "Timex Rajd 360°". Bazą zawodów będzie miasto Jelenia Góra; areną zmagań Kotlina Jeleniogórska, Góry Kaczawskie, Góry Izerskie.

Rajdy?

Rajdy przygodowe to drużynowy sport wymagający od członków zespołu znakomitego przygotowania fizycznego, odporności na ból, siły psychicznej oraz woli walki o zwycięstwo - zarówno w rywalizacji z innymi teamami, jak i własnymi słabościami. Niezbędna jest także umiejętność współdziałania; wspierania się nawzajem i pomocy w przezwyciężaniu chwil kryzysu. Trasa, licząca od 100 do nawet 1000 kilometrów pokonywana jest w formuje non-stop (bez odpoczynku, chyba, że zdecydują się na niego zawodnicy – czas jednak nie jest zatrzymywany). Zawody rozgrywane są na orientację – trasa zaznaczona jest na mapie a zawodnicy muszą odnaleźć po kolei punkty kontrolne. Cały dystans podzielony jest na etapy; część z nich pokonywa jest pieszo, część na rowerze, na nartach, kajaku, rolkach itd. Tu decyduje inwencja organizatorów oraz możliwości, jakie daje teren. Do tego zawodnicy wykonują jeszcze zadania specjalne – zazwyczaj wymagające opanowania technik wspinaczkowych i linowych. Aby ukończyć zawody, zespół (w zawodach uczestniczą teamy dwu-, trzy- lub czteroosobowe. W tych ostatnich wymagana jest obecność przynajmniej jednej kobiety) musi zameldować się na mecie w komplecie. Rezygnacja jednego członka zespołu stanowi o dyskwalifikacji całej drużyny.

Dlaczego Jelenia Góra?

Rajdy przygodowe organizowaliśmy już na Kaszubach, na Warmii; także miejski rajd w Gliwicach. Po raz pierwszy natomiast będziemy mieli okazję przeprowadzić zawody w terenie górskim. To jest "środowisko naturalne" rajdów przygodowych; najtrudniejsze, najbardziej wymagające warunki, ale też i największa satysfakcja dla zawodników z ukończenia zmagań.

Współpraca w władzami lokalnymi

Władze miasta obiecały pomoc w przygotowaniu imprezy; we wsparciu logistycznym i zabezpieczeniu (policja, służby medyczne). Impreza została objęta także honorowym patronatem władz miasta Olsztynek.

Kontakt:

Igor Błachut (+48) 609 833 555, iblachut@team360.pl
Darek Urbanowicz (+48) 696 878 777, durbanowicz@team360.pl